Kokybė

Gamintojas "SCT Lubricants" yra įdiegęs kokybės vadybos sistemą ISO 9001:2008    ISO9001

 

Gamyklos laboratorijoje galime patikrinti Jūsų naudojamos alyvos kokybės parametrus. 
Žemiau išvardinti pagrindiniai laboratorijoje atliekami alyvų tyrimų metodai ir prietaisai.
Kilus abejonėms dėl naudojamų alyvų kokybės - kreipkitės. Padėsime. Kartais ir nemokamai !

 

1.Kinematiniai klampumai prie 100ºC ir 40ºC laipsnių 

Tikslas nustatyti klampumus, klampumo indeksą  bei atitikimą klampumo klasei pagal SAE J300 standartą. 

2.Šarminio skaičiaus nustatymas

Tikrinama su automatiniu titratoriumi, tikslas įsitikinti ar šarminių priedų alyvoje yra užtektinai ir ar bus užtikrintas variklio plovimas ir dervas sudarančių rūgštinių degimo produktų neutralizavimas. Šarminis skaičius nustatomas automatiniu titratoriumi potenciometriniu būdu. 

3.IR spektrometras 

Prietaisas produktų identifikavimui.  

4.CCS  pilnai automatinis šalto užvedimo imitatorius

Tai prietaisas, kuriuo tikrinamas alyvos atitikimas SAE klampumo klasę. Be šito prietaiso nebūtų įmanoma tiksliai įvertinti ar variklinė alyva tikrai yra visasezoninė. Tai ypač svarbu vertinant 0W; 5W; 10W; 15W; 20W bei 25W klampumo klases. CCS tai prietaisas dinaminei klampai žemose temperatūrose matuoti. Specialioje celėje alyva yra atšaldoma iki -20ºC ar -25ºC ar net daugiau (priklausomai nuo  SAE W klampumo klasės) ir paleidžiamas suktis rotorius tokia jėga, kokią sukuria automobilių starteris. Matuojamas apsisukimų greitis. Jeigu apsisukimų greitis per mažas, tai alyva neužtikrina reikalingo tepimo žemose temperatūrose. Jeigu alyvos dinaminė klampa neatitinka jos klampumo klasės reikalavimų tokia alyva įpylus į variklį gali sudaryti problemų užvedant variklį žiemos metu. 

5.HTHS aukštos temperatūros ir didelės šlyties deformacijos klampos nustatymas 

Tikrinama ar alyva išlaiko būtiną leistiną klampą esant aukštai temperatūrai +150ºC ir esant dideliam poslinkio greičiui. Jeigu alyva neatitinka šito parametro, tai variklyje gali nutikti taip, kad aukštose temperatūrose alyva neužtikrins reikiamo tepimo, aušinimo bei apsaugos ir nesudarys patvarios apsauginės plėvelės. 

6.Alyvų garavimo testas pagal NOACK    

Nugaravimo testas leidžia įvertinti kiek % alyva nugaruoja esant +250ºC  per 1 valandą. Tai labai aktualus parametras ypač dyzelinėse alyvose. Alyvų garavimą lemia lengvosios bazinės alyvos. Pagal ACEA reikalavimus šitas testas neturi viršyti 15% dyzelinėse alyvose. 

7.Užšalimo temperatūra

Galima patikrinti užšalimo temperatūrą  iki -70ºC. 

8.Klampumas pagal Brukfieldą

Tai klampumai prie -26ºC ar -40ºC  transmisinėse alyvose. Atliekami alyvoms skirtoms mechanininių bei automatinių pavarų dėžėms.  

9.ICP spektrografas metalų kiekiui nustatyti

Tai prietaisas, kuris leidžia įvertinti naudotų alyvų tinkamumą. Dirbant varikliui besitrinančios dalys dyla ir labai nedideli metalo kiekiai patenka į alyvą. Spektrografu labai tiksliai nustatoma ar yra metalų ir kitų elementų alyvoje. Tais rodikliais įvertinami ne tik metalų dilimo produktai, bet ir teršalai bei priedai, jų kiekiai bei kilmė. 

10.Rūgštinio skaičiaus nustatymas

Tai parametras labai svarbus hidraulinių, kompresorinių bei turbininių alyvų kokybei įvertinti.